×Makita® TM3000CX7 320W Variable Speed Multi Tool
- 320W motor provides reliable sawing, cutting, grinding and sanding
- Variable speed control allows for precise and controlled operation
- Tool-less accessory change system for quick and easy tool swapping
- Soft start feature for smooth and gradual start-ups
- Ergonomic design with a comfortable grip for reduced fatigue during extended use
- Compact and lightweight design
- Includes a range of accessories for various applications
General
Brand Makita Model Number TM3000CX7 BBBAD 305273 Features
240V Yes Brushless Motor No SDS + No Carry Case Yes Kit Includes Wrench Holder; Hex Wrench 5; Multi-Tool Accessory Storage Box; Multi Tool Adapter; Plunge Cut Blade; Segment Blade; Delta Hook & Loop Sanding Pad; 3x 80 Grit Delta Sandpaper; 3x 120 Grit Delta Sandpaper; 3x 180 Grit Delta Sandpaper; Carrying Case Product Dimensions
Product Height 120 mm Product Length 420 mm Product Width 300 mm Weight 4.24 kg Manufacturer
Made in Australia No